„Tí, ktorí neveria na zázraky, ich nikdy neuvidia.”

Nerušte ma, čítam! - je podujatie, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 12. mája od 10,00 do 13,00 hodiny na Námestí baníkov v Rožňave. Hlasné čítanie rozprávkových kníh pre deti pripravuje Gemerská knižnica Pavla Dobšinského, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pod záštitou primátora Rožňavy Pavla Burdigu.

"V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave počas celého roka pripravujú pracovníčky pre žiakov základných škôl množstvo rôznych podujatí na podporu čítania. Pri tomto podujatí Nerušte ma, čítam! zvolili zmenu prostredia a my ich v tom radi podporujeme. Veď počúvanie príbehov dáva deťom mnoho – nielen, že sa na základe príbehov učia hodnotám, situáciám, porozumieť svetu vonku, ale učia sa aj formulovať vety, zlepšujú si logické myslenie, obohacujú slovnú zásobu. A odvaha im nechýba. Veď, kto by z nás dospelých vystúpil na verejnom priestranstve do mikrofónu bez obáv?“ skonštatovala Janka Mičudová, vedúca Odboru školstva, kultúry, mládeže a športu Mestského úradu v Rožňave.

Z nedávneho prieskumu agentúry TNS Slovakia vyplynulo, že každému tretiemu dieťaťu vo veku dva až osem rokov rodičia vôbec nečítajú knihy, alebo len príležitostne. V týchto dňoch prebieha medzinárodné testovanie štvrtákov základných škôl v 60 krajinách sveta vrátane Slovenska. U nás na Slovensku bude zapojených približne 5600 žiakov na 220 školách. Je to vek, keď už deti vedia dobre čítať a mali by tomu aj porozumieť.

Slová, že čítanie je neodmysliteľnou súčasťou života detí i dospelých, sa stávajú čoraz viac aktuálnejšie. „Pridajte sa preto k nám. Možno máte dobrú radu, ako dnešné deti presvedčiť, že nielen počítač, ale aj kniha je počas dňa veľmi dôležitá. V knihách nájdeme zázraky a tí, čo na ne neveria, ich nikdy neuvidia,“ hovorí Tatiana Bachňáková z Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie prekladá na iný termín, ktorý knižnica včas oznámi.

Autor/zdroj: Tatiana Bachňáková, Gemerská knižnica Rožňava
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 09.05.2016 11:00
Upravené: 28.06.2021 11:44

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001