NA PERÓNE hosťom na 24. ročníku medzinárodného festivalu DIVADLO v Plzni

Autorské divadlo NA PERÓNE so stálou scénou v Tabačke Kulturfabrik v Košicach bude hosťom 24. ročníka medzinárodného festivalu DIVADLO v Plzni. Festival prebehne od 7. do 14. septembra, NA PERÓNE sa na ňom predstaví v stredu 7.9. o 20:00 hod. so svojou ostatnou autorskou inscenáciou BÚVAJ.

Cieľom festivalu je divákom predstaviť mimoriadne a pozoruhodné zahraničné inscenácie a výber českých inscenacií, a to v širokej škále tématickej, štýlovej i žánrovej. Jeho organizátori pravidelne konfrontujú českú profesionálnu divadelnú tvorbu so špičkovými zahraničnými inscenáciami, predovšetkým európskymi, so zvláštnym dôrazom na priestor V4.

Festival sa v tomto roku odohrá na 13 miestach a celkovo ponúkne 39 predstavení od 32 súborov z Ruska, Poľska, Maďarska, Slovenska, Španielska a Českej republiky. Program bude doplnený aj množstvom sprievodných podujatí.

Organizátori festivalu si do programu vybrali inscenáciu BÚVAJ, ktorá je zdramatizovanou mozaikou autentických výpovedí, je vešteckou guľou do vráskavého sveta plného vyblednutých spomienok, drobných životných útrap, sklamaní, štastia, chtíču, moču, múdrosti a malých milých nedorozumení.Inscenácia o období, ktoré príde, keď my tu už nebudeme, vznikla v septembri 2015 a je vystavaná na základe skutočných, zatiaľ žijúcich, výpovedí klientov zariadenia pre seniorov.

„Účasť na festivale z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia“.

 

 

 

 

Autor/zdroj: Nina Šilanová, PR Tabačka
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 06.09.2016 14:00
Upravené: 28.06.2021 12:57

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001