Život je ako rozprávka

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravuje pre deti základných škôl besedy s obľúbenou detskou slovenskou spisovateľkou Gabrielou Futovou. Budú sa konať v piatok 4. mája 2018 v dopoludňajších hodinách. Podujatia sa uskutočnia v rámci projektu Tajomstvá v literatúre, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ak by sa Gabika Futová narodila v niektorej z anglicky hovoriacich krajín, boli by jej knihy dostupné v desiatkach jazykov a zabávali by sa na nich milióny malých čitateľov po celom svete, napísala raz vo svojom blogu Zuzana Štelbaská.

Gabriela Futová, rodáčka z Prešova, vyštudovala odbor žurnalistika na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2003 pracuje v Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove. „Pochádzam z učiteľskej rodiny, no známky v škole som mala vydreté. Napriek jednotkám na vysvedčení som bifľoš nebola,“ prezradila o sebe Gabika a pokračovala:  „Bývala som na sídlisku, mala som dedinských aj mestských starých rodičov. Doma sa veľa čítalo. Letné prázdniny som trávila celé na dedine. Keď ma ale chalani zavolali, že sa ideme hrať na vojakov, teda ohadzovať sa kameňmi, tak mali okamžite prednosť. Bicyklovať som sa predsa mohla aj inokedy“ dodala Futová.

 

Autor/zdroj: Tatiana Bachňáková, Gemerská knižnica P. Dobšinského v Rožňave
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 30.04.2018 14:59
Upravené: 22.07.2021 16:32

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine