Nerušte ma, čítam!

V hlavnej úlohe: deti a kniha. Vo štvrtok 8. júna 2017 od 9:30 do 13:00 hod. sa na malom pódiu na Námestí baníkov v Rožňave uskutoční hlasné čítanie rozprávkových kníh pre deti pod názvom „Nerušte ma, čítam!“. Podujatie, ktoré sa koná pod záštitou primátora mesta Rožňava Pavla Burdigu, pripravila Gemerská knižnica Pavla Dobšinského  a odbor školstva, kultúry, mládeže, športu  rožňavského Mestského úradu.

Čítanie a čitateľská gramotnosť tvoria nevyhnutný predpoklad na rozvíjanie kľúčových kompetencií, predovšetkým kompetencie k učeniu sa, a čoraz viac sa využívajú ako nástroj na dosiahnutie ďalších cieľov v pracovnom i osobnom živote.

„Jednou z prvých aktivít školského roku 2016/2017 bolo samotné odštartovanie Roku čitateľskej gramotnosti,“  povedala pracovníčka Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave Tatiana Bachňáková a dodala: „Všetky aktivity celoslovenského charakteru sú v školstve či kultúre veľmi vítané. U nás v rožňavskej knižnici sa konajú podujatia s podporou a priamou účasťou dospelých už dlhé roky. Pred štyrmi rokmi sme to rozšírili o čítanie na verejnosti – otvorenom priestranstve priamo na námestí. A osvedčilo sa. Deti sú spontánne, radi odpovedajú na rôzne otázky a čítajú. Čítať do mikrofónu sa hlásia aj tí, ktorým čítanie ide pomalšie.“

Čítanie aj napriek prieniku moderných informačných technológií ostáva základnou stratégiou nadobúdania vedomostí, odborných znalostí, rozširovania a prehlbovania poznatkovej bázy človeka, ale aj získavania rozličných praktických a profesijných zručností.

Čítať rozprávky budú predstavitelia kultúrneho a spoločenského života mesta a vy sa môžete k čítaniu pridať. Príďte presvedčiť okolie, že čítanie môže byť potešením i zábavou, že komunikovať s deťmi je dôležité aj pomocou hlasného čítania.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie prekladá na iný termín, ktorý knižnica včas oznámi.

 

Autor/zdroj: Tatiana Bachňáková
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 06.06.2017 16:00
Upravené: 08.07.2021 09:22

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine