Vyskúšajte REC-PLAY 2016

Prehliadka videotvorby mladých REC-PLAY bude v sobotu 19. marca v Tabačke Kulturfabrik v Košiciach. Nenechajte si ujsť 19. marca v Tabačke zaujímavé filmárske podujatie, ktoré návštevníkom ponúkne okrem príjemnej atmosféry aj nevšedný umelecký zážitok. Vstup na prehliadku REC-PLAY je bezplatný.

Podujatie, ktoré ponúka milovníkom krátkych filmov možnosť vidieť zaujímavé snímky rôznych žánrových kategórii a ich tvorcom prezentovať sa pred širokou verejnosťou, si získalo za posledné roky svojich priaznivcov.

REC-PLAY je regionálna prehliadka amatérskej filmovej tvorby, ktorá je zároveň postupovou súťažou do krajského a celoštátneho kola súťaže CINEAMA. Projekcia filmov začne od 9.30 a bude štvorhodinovým maratónom 47 krátkych animovaných, hraných, dokumentárnych filmov, ale aj videoklipov či experimentov. Do tohoročnej súťaže sa zapojili mladí tvorcovia od 6 do 25 rokov, študenti Školy úžitkového výtvarníctva, Strednej súkromnej umeleckej školy filmovej, deti zo Základnej umeleckej školy a Centra voľného času v Košiciach, ale aj jednotlivci, pre ktorých sa „filmárčina“ stala záľubou.

Prehliadka je otvorená pre všetkých tvorcov z Košíc a okolia. Zúčastniť sa jej môžu autori bez ohľadu na vek, ktorí súťažia so svojimi snímkami v jednotlivých vekových kategóriách do 16 rokov, od 16 do 21 rokov a nad 21 rokov. Do súťaže sa nemôžu zapojiť poslucháči a absolventi filmových vysokých škôl. Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria, ktoré je hlavným organizátorom podujatia zabezpečí objektívne hodnotenie súťažných diel odbornou porotou, ktorá pozostáva z troch členov z radov odborníkov a aktívnych tvorcov, teoretikov a pedagógov odborných škôl.

Po projekcii súťažných filmov sa uskutoční pre autorov rozborový seminár s členmi odbornej poroty, ktorý plní funkciu edukačnej časti podujatia a je pre súťažiacich veľkým prínosom. Celé podujatie sa zavŕši vyhlásením výsledkov a odovzdaním ocenení.

Tu nájdete program súťažnej prehliadky.

Autor/zdroj: Helga Tomondyová
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 15.03.2016 15:00
Upravené: 28.06.2021 10:51

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine