Kúzelný zvonček zazvoní v Romathane

Rómske divadlo Romathan, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, uvedie premiéru rozprávky Kúzelný zvonček. Hra poukazuje na dôležitosť rodiny a dobrých rodinných vzťahov. Premiéra je v piatok 18. marca.

Pôvodnú rómsku inscenáciu pre deti a mládež divadlo uvedie ako svoju 69. premiéru. „Je to veľmi pekná rozprávka s mottom, ktoré je veľmi dôležité v súčasnosti, a to, že základ všetkého je rodina. Rodina je najdôležitejšia pre každého,“ povedal riaditeľ košického divadla Romathan Karel Adam. Základná myšlienka rozprávkovej hry evokuje postoj rómskej komunity. „U Rómov je dôležité, aby sa rodina posilňovala. Dokáže viac, keď drží spolu,“ dodal Adam.

„Je to príbeh o troch deťoch, ktoré sa prenesú do fantazijnej ríše. Tam ukážu rozprávkovým bytostiam, hlavne zlej kráľovnej, že rodina je najdôležitejšia na svete,“ priblížil režisér Marián Balog. Choreografka Eva Adamová tvrdí, že sa musela popasovať s náročnejšími témami, čo sa týka hudby, tak aby to upútalo detských divákov. V rozprávke sa podľa jej slov neobjavujú typické rómske tance. „V tejto rozprávke sa nevyskytujú stále naše rómske čapáše alebo klasické ľudové tance, ale sú to skôr scénické, rozprávkové tance.“

Scénu pripravil Juraj Vaňo, hudbu skomponoval Karel Adam a kostýmy Lenka Adamová.

 

Autor/zdroj: TASR
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 14.03.2016 09:00
Upravené: 28.06.2021 10:50

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Інформація на допомогу Україні Basic Information in Help of Ukraine