Košický samosprávny kraj hlási voľné miesta na očkovanie vakcínou od Moderny

Na očkovanie sa aktuálne môžu prihlasovať ľudia, ktorí majú záujem o vakcínu od AstraZenecy alebo od Moderny, ktorá je zložením aj účinnosťou podobná Pfizeru.

Košický samosprávny kraj pokračuje v očkovaní vo veľkokapacitnom očkovacom centre. Po veľkonočných sviatkoch dostala župa ďalších viac ako 8-tisíc dávok vakcíny AstraZeneca a k dispozícii má aj 3-tisíc dávok od Moderny. Očkovacie centrum bude v prevádzke od stredy 7. marca, kedy sa má po prvý krát očkovať práve Modernou. Tá je podľa aktuálnej očkovacej stratégie určená ľuďom nad 60 rokov. „V stredu sme chceli zaočkovať 1 500 ľudí vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do dnešného rána prihlásilo na očkovanie touto očkovacou látkou iba 170 ľudí. Vakcín máme dostatok, prosíme preto záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky na očkovanie, aby sa registrovali do nášho očkovacieho centra. Radi by sme čím skôr zaočkovali čo najväčšie množstvo východniarov, ktorí majú záujem o vakcínu,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Košický samosprávny kraj apeluje aj na to, aby sa do tzv. čakárne mohli registrovať ľudia bez obmedzenia veku. Podľa župana Trnku by tak bolo jednoduchšie naplniť kapacity, ktoré má kraj k dispozícii. V prípade, ak by na daný deň bolo prihlásených menej ľudí, termín na očkovanie by získali ľudia registrovaní ako náhradníci v čakárni. „Evidujeme tiež viacero prípadov, kedy sa ľudia prihlásili na očkovanie prostredníctvom čakárne, no termín už niekoľko týždňov nedostali. V takých prípadoch im odporúčame, aby sa odhlásili z čakárne a zaregistrovali sa nanovo. Máme skúsenosti, že pri opätovnej registrácii ich už systém zaevidoval a dostali termín na očkovanie veľmi rýchlo,“ dodal Trnka.

Košický samosprávny kraj doposiaľ zaočkoval viac než 34 500 ľudí a naďalej si tak drží prvenstvo v počte zaočkovaných v rámci veľkokapacitných očkovacích centier. Očkovacie centrum bude v prevádzke v stredu a vo štvrtok 8. apríla a následne opäť v nedeľu a v pondelok 12. apríla.

HARMONOGRAM OČKOVANIA:

Streda 7. apríla – Moderna

Štvrtok 8. apríla – AstraZeneca

Nedeľa 11. apríla – Astrazeneca

Pondelok 12. apríla – Moderna

Registrácia na očkovanie: korona.gov.sk

Autor/zdroj: JUDr. Anna Terezková
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 06.04.2021 06:00
Upravené: 02.02.2022 16:12

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001