Zlatou školou je SOŠ Ostrovského, najpopulárnejšou učiteľkou matematikárka Katarína Sedmáková z Košíc

Víťazstvo v ôsmom ročníku ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku a titul Zlatý Amos spolu so šekom na 3 500 eur získala Katarína Sedmáková, učiteľka matematiky na Strednej odbornej školy (SOŠ) na Ostrovského ulici v Košiciach. Rozhodla o tom porota super finálového kola, ktoré sa uskutočnilo 5. mája. Do ankety sa zapojilo 3 653 žiakov, ktorí prihlásili 77 učiteľov.

Zlatý Amos Katarína Sedmáková - foto zlatyamos.sk„Je to úžasný pocit získať takéto ocenenie. Veľmi ma teší, ako to deti intenzívne prežívajú. Naplnilo ma to novou energiou a teším sa na ďalšiu prácu,“ neskrývala radosť Katarína Sedmáková. Povolanie učiteľky dostala do vienka už pri narodení, pretože sa narodila na deň učiteľov. „Učiteľstvo sa nedá robiť bez nadšenia. Učitelia by mali byť lepšie ohodnotení, hoci to nie je len o peniazoch. V štátnej pokladnici by sa mali nájsť peniaze na adekvátne odmeňovanie, lebo učitelia robia síce prácu krásnu, ale ak ju chcú robiť kvalitne, tak aj veľmi ťažkú.“

V internetovom hlasovaní získala titul Amos Sympaťák spolu so šekom na 1 000 eur Katarína Ondrejková zo SOŠ v Starej Ľubovni. Titul Zlatá škola a tisíc eur získala SOŠ Ostrovského v Košiciach.

„Snahou vedenia našej školy je vytvárať priestor a čo najlepšie podmienky pre pedagógov i pre žiakov. Súčasne sa snažíme presadzovať ľudskosť vo vzťahu k deťom, rešpektujeme ich osobnosť. Teší ma, že školu nominovali pedagógovia i žiaci,“ povedala riaditeľka SOŠ Ostrovského Elena Tibenská.

„Hlavnou myšlienkou projektu Zlatý Amos je podporiť učiteľov a popularizovať ich povolanie,“ povedala riaditeľka ankety Renáta Vadásyová. Učiteľov do ankety prihlasujú ich žiaci, ktorí napíšu o svojom pedagógovi príbeh. Anketa vyzdvihuje vzťah medzi žiakmi a učiteľmi. Vedie žiakov k tomu, aby ukázali celému Slovensku svojich učiteľov, ktorí im dávajú do života nie len vedomosti, ale aj dobrú výchovu. Z celkového počtu 77 prihlásených učiteľov bolo najviac z Košického kraja – až 28. Prekvapením bolo, že medzi postupujúcimi bolo aj päť riaditeľov škôl.

Autor/zdroj: zb, foto zlatyamos.sk
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 06.05.2014 12:59
Upravené: 16.10.2021 10:12

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001