Víťazom študentskej časti Krajskej futbalovej ligy sa stala Stredná športová škola

Študentská časť Krajskej futbalovej ligy pozná svojich víťazov. Po viac než osemdesiatke zápasov získala pohár predsedu KSK Stredná športová škola z Košíc. Na druhom mieste skončili Košičania zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej a tretie miesto si vybojovali študenti zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb z Michaloviec.

Pohár predsedu KSK si vybojovala Stredná športová školaVíťazný tím okrem Pohára predsedu KSK získal aj špeciálnu cenu – zájazd na reprezentačný futbalový zápas Slovensko – Chorvátsko, ktorý sa odohrá 6. septembra na západe Slovenska.

„Teším sa, že vďaka tomuto turnaju sme našim stredoškolákom spestrili druhý polrok v škole. Mali tak možnosť zmerať si svoje sily s protihráčmi z iných škôl v rámci kraja. Aj keď rivalita bola vysoká, asi ako v každom športe, bolo vidieť, že ich šport baví. Našim dlhodobým cieľom je prinášať žiakom našich škôl viac možností na pohyb a budovať pozitívne návyky k športovaniu. Blahoželám preto všetkým, ktorí sa do Krajskej futbalovej ligy zapojili,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Študentská liga – Školský pohár predsedu KSK štartovala v polovici apríla. Celkovo sa do nej zapojilo 38 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja a 380 žiakov. Odohrali spolu 82 zápasov, a to v telocvičniach a športových halách v Košiciach, Rožňave, Spišskej Novej Vsi, Michalovciach a Sečovciach.

Župa chce v organizovaní Krajskej futbalovej ligy pokračovať aj v lete. Už 27. júla je na programe Turnaj neregistrovaných hráčov, ktorý sa odohrá na futbalovom ihrisku v obci Zbudza pri Michalovciach. Na jeseň je na programe druhý ročník Zimného pohára predsedu KSK, do ktorého by sa mal zapojiť aj Prešovský samosprávny kraj.

Autor/zdroj: JUDr. Anna Činčárová
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 21.06.2019 16:00
Upravené: 29.01.2020 11:06

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001