Veda v osade

Podujatie "Veda v osade" v rámci festivalu vedy Európska noc výskumníkov zavíta tohto roku aj medzi deti, mládež a dospelých vo Veľkej Ide, na Luníku IX v Košiciach a v Moldave nad Bodvou.

Noc výskumníkov, ktorú organizuje Občianske zduženie Equity v spolupráci so Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, už ôsmy rok prináša vedu aj tým, ku ktorým vedci a výskumníci bežne neprichádzajú, ľuďom žijúcim v chudobných lokalitách a rómskych osadách. Už vo štvrtok 28. septembra sa uskutoční od 15.00 do 17.00 hod. v komunitnom centre ETP vo Veľkej Ide vedecká show, na ktorú sa prídu pozrieť deti aj  dospelí obyvatelia osady.

Ďalší deň, v piatok 29. septembra zavítajú výskumníci aj do Základnej školy Ľ. Podjavorinskej na Luníku IX (11. – 13. hod), stretnú sa so starostom Luníka IX a v komunitnom centre mesta Košice aj s obyvateľmi tejto mestskej časti a klientmi ETP (13.30 – 15.30 hod).

Vedecká show atraktívnym, často zábavným spôsobom približuje vedu a jej zaujímavosti. Tohto roku pozostáva zo šiestich blokov: Kto žije na dne potoka, Hady nie sú slizké a žaby sa nemenia na princov, Čo nás môžu naučiť naši predkovia, Čo skrývajú kamene, Fyzika okolo nás z pohľadu žiakov a Nie je kameň ako kameň. Aktérmi show sú vysokoškolskí pedagógovia z rôznych univerzít na Slovensku, stredoškolský učiteľ a vedecký pracovník Slovenskej akadémie vied. 

 

Autor/zdroj: Beáta Hybáčková, ETP Slovensko
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 26.09.2017 09:00
Upravené: 20.10.2021 18:09

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001