Študenti končiacich ročníkov župných zdravotníckych škôl sa vrátia na prezenčnú výučbu

Praktické vyučovanie sa obnoví na stredných zdravotníckych školách v Košiciach, v Rožňave a v Michalovciach. Týkať sa to bude viac ako 400 stredoškolákov.

Od pondelka 22. 3. 2021 Košický samosprávny kraj obnoví praktické vyučovanie pre žiakov stredných zdravotníckych škôl, ktorých je zriaďovateľom. Obnovenie praktického vyučovania sa týka Strednej zdravotníckej školy na Moyzesovej ulici v Košiciach, Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach, Strednej zdravotníckej školy v Rožňave a Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach. Žiaci ostatných stredných škôl sa budú naďalej vzdelávať dištančne.

„Uvedomujeme si, že na zdravotníckych školách je náročné zabezpečiť kvalitné praktické vyučovanie dištančne, zvlášť, ak pandémia obmedzuje režim na školách už rok. Košický samosprávny kraj preto na základe rozhodnutia ministra školstva a požiadaviek ministerstva zdravotníctva obnoví praktické vyučovanie na stredných zdravotníckych školách. Dotkne sa to približne 420 žiakov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Praktické vyučovanie tak od pondelka budú môcť absolvovať na školách alebo v zdravotníckych zariadeniach, a to za dodržania aktuálnych pandemických opatrení,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.   

Študenti ako aj učitelia sa budú musieť pred vstupom do budovy preukázať negatívnym testom na koronavírus a nevyhnutnosťou bude aj tzv. ranný filter. Praktické vyučovanie bude pre žiakov stredných zdravotníckych škôl prispôsobené dopravným spojeniam.

Z dôvodu pandemickej situácie v kraji župa nateraz pri ostatných školách ponecháva dištančnú formu štúdia. V aktuálnom školskom roku sú krajské stredné školy zatvorené od 16. 10. 2020, s výnimkou troch dní na začiatku marca, kedy bola končiacim stredoškolákom umožnená prezenčná výučba.  

Autor/zdroj: JUDr. Anna Terezková
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 19.03.2021 14:49
Upravené: 02.02.2022 16:10

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001