Študent ŠÚV Košice ilustruje antistresové omaľovánky

Spoznávať Slovensko sa dá už aj pomocou farbičiek. Na pultoch kníhkupectiev pribudla publikácia s názvom „Antistresové potulky po Slovensku“ – ilustrovaný turistický sprievodca. Autorom ilustrácii je 17 ročný študent Školy úžitkového výtvarníctva Košice odboru animovaná tvorba, Gabriel Nagypál.

Gabriel začal s ilustráciami na tričká a hrnčeky pre jednu firmu.  "Pred polrokom prišiel šéf s nápadom na antistresové omaľovánky. Jeho nápad sa mi veľmi páčil a tak som začal tvoriť," hovorí mladík.  

Kniha obsahuje 25 antistresových omaľovánok pre dospelých s ilustráciami významných miest Slovenska. Obtiažnosť omaľovánok je odstupňovaná od úrovne 1 po úroveň 25. Súčasťou je aj malá hra hľadania obrázka v obrázku. Ako tvrdí Gabriel, vytvoriť jednu maľovanku mu trvalo zhruba od dvoch do šiestich hodín. „Inšpiroval som sa hlavne okolitým prostredím, ako napríklad zvieratami, prírodou, históriou pamiatok, ľuďmi a hudbou.“ Obrázky sú doplnené informáciami o danom mieste v slovenskom a anglickom jazyku, QR kódom s www stránkou, regionálnymi informáciami a GPS súradnicami. 

Mladý umelec v súčasnosti pripravuje ilustrácie pre ďalšie vydanie antistresových omaľovánok. Tentoraz budú zamerané na slovenské jaskyne. Gabriel Nagypál pochádza z malej dediny pri Revúcej s názvom Mokrá Lúka. Jeho snom je navrhovať prostredia do počítačových hier a kresliť ilustrácie do kníh.

Autor/zdroj: Ľubica Reváková, ŠÚV
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 21.12.2016 08:30
Upravené: 03.04.2017 08:59

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Savoro palo COVID-19 Tájékoztató oldal a koronavírusról