Počas Bielej noci zažiari aj Regionálny informačný bod

Najžiarivejšia noc roka sa blíži a žiariť bude aj jediné regionálne turistické centrum na Slovensku! Vo výklade Regionálneho informačného bodu na vás počas Bielej noci čaká zaujímavá inštalácia s názvom BIOS.

Počítačovo zdatnejší vedia, že BIOS je základný systém vstupov a výstupov počítača a autor Michal Mitro vo svojom diele považuje za prírodnú alternatívu BIOSu rastliny. Ako ich prepojí s počítačovou realitou núl a jednotiek, uvidíte, ak sa pristavíte pri Regionálnom informačnom bode v posledný septembrový večer.Niečo zaujímavé sme ale nachystali aj na nádvorí Barkócziho paláca, naľavo od vchodu do Regionálneho informačného bodu. Spolu tam budeme cestovať „prstom po mape“, presnejšie špeciálnym kotúčom po interaktívnej mape pamiatok Svetového dedičstva UNESCO. Vyberte si jednu z nich a my vám už rozšírime obzory. A možno získate aj inšpiráciu na výlet!

Zastavte sa počas Bielej noci v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48, otvorené bude mimoriadne až do neskorých nočných hodín. Navyše, mimoriadne otvoríme aj v nedeľu, keď bude centrum mesta pulzovať tlkotom maratónskych sŕdc. Ak ste u nás ešte neboli, je najvyšší čas. Radi vás  uvidíme už tento víkend, počas Bielej noci alebo MMM.

Autor/zdroj: Krajská organizácia cestovného ruchu KSK
Zverejnil: Jozef Andrejko
Vytvorené: 27.09.2017 11:00
Upravené: 21.12.2021 16:13

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001