Po Gemeri navštívil nový župan Spiš

To, čo novozvolený predseda KSK Rastislav Trnka avizoval už pred voľbami, cieľavedome plní. Už v prvých mesiacoch jeho funkčného obdobia navštívil väčšinu okresných miest nášho kraja. Po zastávke na Gemeri tentoraz jeho kroky smerovali na Spiš.

Oficiálnou návštevou v Spišských Vlachoch a stretnutím s primátorom Ľubomírom Fifikom a poslancami mesta, začal v utorok 13. februára jeho pracovný deň.

Po tomto stretnutí sa tím okolo predsedu kraja presunul do Spišskej Novej Vsi, kde ho, podobne ako vo Vlachoch, privítali predstavitelia mesta na čele s primátorom Jánom Volným. Následne diskutoval okrem mestských aj s krajskými poslancami za spišský región.

"Nosnými témami, ktoré sme počas diskusie preberali, bol pomerne zlý stav ciest 2. a 3. triedy v tomto regióne, teda ciest, ktoré sú v správe KSK. Páni poslanci ma upozornili tiež na kritický stav mnohých mostných konštrukcií. Ďalej sme sa zhovárali o možnostiach podpory cestovného ruchu formou rozšírenia cyklotrás," povedal na margo diskusie so zástupcami oboch miest predseda KSK.   

Podobne, ako to bolo aj na Gemeri, snahou župana je stretávať sa a diskutovať na týchto výjazdoch čo možno najviac s ľuďmi. Aj preto sa jeho ďalšia cesta uberala na Gymnázium na Školskej ulici. Následne navštívil Strednú odbornú školu drevársku, kde sa zoznámil s viacerými zamestnancami a prehliadol si dielne.

Na školách poskytol nový župan priestor na diskusiu študentom, ktorí neváhali a pýtali sa na témy, ktoré trápia nielen ich samotných, ale aj región Spiša a okolia.

Na záver dňa sa tím okolo predsedu presunul do Múzea Spiša a následne do Spišského osvetového strediska.

"Nebudem preháňať, keď poviem, že Spiš a zvlášť ľudia, ktorí tu žijú, sú mi veľmi blízki. Táto cesta to len opäť potvrdila. Na druhej strane si plne uvedomujem, že je to región, ktorý bojuje s množstvom problémov a niektoré z nich sú dlhodobého charakteru a riešili sa minimálne alebo vôbec. Verím však, že sa vďaka spoločnému úsiliu pohnú veci dopredu," vyjadril sa župan k výjazdu na Spiš.

 

 

Autor/zdroj: Robert Packáň
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 15.02.2018 08:28
Upravené: 16.01.2019 18:55

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Savoro palo COVID-19 Tájékoztató oldal a koronavírusról