Novým hlavným kontrolórom KSK bude Ľubomír Hudák

Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja dnes verejným hlasovaním zvolilo na šesťročné obdobie do funkcie hlavného kontrolóra KSK Ľubomíra Hudáka. Podporilo ho 40 poslancov, dvaja boli proti a šiesti sa zdržali hlasovania. Druhý z kandidátov – Vojtech Farkaš získal 10 hlasov, 20 poslancov bolo proti a 21 sa zdržalo hlasovania.

Ľubomír HudákO post hlavného kontrolóra sa uchádzali dvaja kandidáti – doterajší hlavný kontrolór Vojtech Farkaš, ktorý útvar viedol 12 rokov (dve funkčné obdobia) a Ľubomír Hudák, ktorý doteraz pôsobil na Útvare hlavného kontrolóra KSK ako vedúci kontrolnej skupiny.

Ľubomír Hudák chce na poste hlavného kontrolóra využiť vedomosti a skúsenosti z kontrolnej činnosti. Poslancom načrtol víziu fungovania nového efektívnejšieho a účinnejšieho systému kontroly samosprávy, do ktorého by sa premietli aj prvky auditu. Kontroly by podľa jeho názoru mali prinášať nielen hodnotiaci, ale aj odporúčací prvok a mali by obsahovať medzinárodné štandardy. Nový hlavný kontrolór chce okrem iného zaviesť verejne prístupný register kontrolných zistení , vydávať aj metodické usmernenia pre kontrolované subjekty. Mottom jeho účinnejšieho systému je Overuj, analyzuj, zhodnoť a hľadaj riešenia.

Autor/zdroj: Zuzana Bobriková
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 30.06.2014 13:00
Upravené: 10.03.2017 13:10

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001