Návšteva župana sa v Rožňave niesla v konštruktívnej pracovnej atmosfére

Počas včerajšieho dňa sa nový župan Košického samosprávneho kraja, pán Rastislav Trnka opätovne vydal na cesty po našom kraji, pričom jeho ďalšou destináciou bol Gemer. Absolvoval rad stretnutí, pričom primárnym cieľom návštevy Rožňavy bola návšteva inštitúcií, ktoré sú v pôsobnosti KSK.

Rastislav Trnka s primátorom Rožňavy pánom Pavlom BurdigomPracovný deň sa začal oficiálnym ranným stretnutím s primátorom mesta, pánom Pavlom Burdigom, zástupcom primátora, prednostkou mestského úradu a hlavnou kontrolórkou. Následne sa v priestoroch radnice uskutočnila diskusia s poslancami mestského zastupiteľstva. Venovali sa témam, ktoré najviac „tlačia“ ako mesto, tak i samotný región. Najviac sa rozoberala téma rozvoja turizmu na Gemeri. Spomenutá bola aj rekonštrukcia cesty cez Pačanský kopec, ktorú predseda kraja avizoval vo svojom volebnom programe.

Stredoškoláci na stretnutí s predsedom KSKNásledne predseda KSK navštívil stredné školy (Gymnázium P. J. Šafárika, Strednú odbornú školu technickú a Strednú odbornú školu obchodu a služieb). Na každej z nich venoval svoj čas okrem stretnutia s vedením škôl aj diskusiám so študentmi, kde ho podľa jeho slov príjemne prekvapila otvorená atmosféra, ale taktiež vysoké povedomie študentov o jeho plánoch na ďalšie obdobie.

„Výjazdové stretnutia v Rožňave sú v súlade s mojim programom pod pracovným názvom „Župan na kolesách“, ktoré som avizoval už pred voľbami. Počas prvých 100 dní môjho pôsobenia v úrade plánujem navštíviť väčšinu okresných miest v rámci kraja. Viem, že to bude popri ostatných povinnostiach náročné, ale vyviniem maximálne úsilie, aby sa to podarilo. Cieľom je osloviť  zástupcov miest a inštitúcií, ktoré sú v pôsobnosti KSK, aby sme sa spoznali a na strane druhej, aby som vedel o ich problémoch, ktoré sa v budúcnosti môžu systémovo riešiť na úrovni kraja, povedal k návšteve Rožňavy predseda KSK.

Rastislav Trnka na návšteve Gemerského osvetového strediskaZáver návštevy pána Trnku s jeho tímom bol venovaný návšteve Gemerského osvetového strediska a Baníckeho múzea.

„Musím povedať, že všetky jednania sa viedli vo veľmi korektnej a konštuktívnej atmosfére a bol som milo prekvapený vysokou úrovňou osvetového strediska. Taktiež ma teší, v akom stave sa nachádza rekonštrukcia Banického múzea a chystaná expozícia, ktorá sa plánuje otvoriť v máji. Opäť raz som sa presvedčil, že nadšenie jednotlivcov v kombinácii s vhodnou podporou môže v praxi reálne prinášať veľmi kvalitné výsledky. A to aj v regióne, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté na Slovensku. Už teraz sa teším na opätovnú návštevu“.

Autor/zdroj: Ing. Róbert Packáň
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 08.02.2018 12:33
Upravené: 16.01.2019 17:13

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Savoro palo COVID-19 Tájékoztató oldal a koronavírusról