Malým vláčikom do veľkého sveta

Od 8. do 12. decembra môžete zažiť „Mikulášsku jazdu s vláčikmi“. V priestoroch košickej Strednej priemyselnej školy dopravnej na Hlavnej ulici 113 je po celý týždeň od 16. do 19. hodiny sprístupnené modelové koľajisko. Na modelovom koľajisku s rozlohou 27 m2 budú po celý čas premávať malé vláčiky rozličných trakcií.

Deti obdivujú modely vláčikovHistória tejto atrakcie ukrytej v školských priestoroch siaha až do roku 1975. Modelové koľajisko budovali prevažne študenti školy. Koľajisko slúži aj na vyučovací proces, pri výučbe predmetov zameraných na železničnú dopravu. Svojim výzorom však určite zaujme nejedného Košičana, či rodiny s deťmi. V zmenšenej krajine sa na trati míňajú osobné vlaky s nákladnými, v staniciach vedľa seba zastavujú historické súpravy ťahané parnými rušňami aj súčasné moderné rýchliky.

Široká verejnosť takto môže na malom priestore vidieť históriu aj súčasnosť vlakovej dopravy, jej rozmanitosť. Čo je však podstatné, deti sa nemusia len pasívne prizerať, ale v úlohách výpravcov sa môžu interaktívne zapojiť do riadenia síce iba modelovej, ale predsa len železničnej prevádzky. Vstup na akciu je voľný.

Autor/zdroj: foto: Martin Balkovský
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 09.12.2014 08:00
Upravené: 22.11.2021 13:59

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001