Obnova Zádielskej chaty

Zádielska dolina je jednou z najnavštevovanejších lokalít Národného parku Slovenský kras. Svojimi prírodnými krásami priťahuje turistov už niekoľko storočí. Počas letnej turistickej sezóny ju cez víkendy navštívi denne niekoľko sto turistov. V poslednej dobe vzrastá návštevnosť aj v zimnom období, objavujú sa bežkári, individuálni turisti, ale aj organizované skupiny. V hornej časti doliny sa nachádza Zádielska chata, ktorá patrí medzi najstaršie horské chaty v Košickom kraji. V súčasnej podobe bola postavená v druhej polovici šesťdesiatych rokov minulého storočia, a odvtedy neprešla takmer žiadnou rekonštrukciou. Obnovenie vybavenia chaty je impulzom pre ďalší rozvoj cestovného ruchu v Zádielskej tiesňave a jej priľahlého okolia.

Uskutočnením projektu sa vytvorilo príjemné oddychové miesto pre návštevníkov Zádielskej tiesňavy. Skvalitnili sa poskytované reštauračné služby. Opravou strešnej konštrukcie terasy sa zvýšila bezpečnosť hostí. Vytvoril sa priestor na organizovanie rôznych kultúrnych podujatí ako sú napr. country koncerty, prednášky, besedy, stretnutia a pod.

Letná terasa podstúpila kompletnú obnovu, betónovú podlahu nahradila zámková dlažba, bola postavená nová drevená konštrukcia pre strechu, ktorá je teraz pokrytá poplastovanou plechovou strešnou krytinou. Terasa dostala aj nové vonkajšie sedenie v podobe 8ks drevených stolov a príslušenstva. Rekonštrukciou prešiel aj exteriér chaty, nakoľko boli obnovené vonkajšie omietky a maľby.

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil:
Vytvorené: 23.07.2013 13:46
Upravené: 23.07.2013 13:51

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001