Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Školstvo v roku 2012

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

20.12.2012

Školy v kraji ušetria na kúrení

       
Na stredných školách a v školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK sa začínajú do praxe uvádzať opatrenia na zníženie energetických strát. Strategický partner, ktorý vzišiel z verejnej súťaže, sa zmluvne zaviazal, že v v priebehu 18 rokov dosiahne postupne garantovanú úsporu až 19 percent. Spoločnosť Dalkia investuje z vlastných prostriedkov 3,168 milióna eur do opatrení, ktoré budú smerovať k zníženiu spotreby tepla, či tepelnej energie v merných jednotkách. To sa premietne do finančného ukazovateľa.
 
23.11.2012

Krompašskí gymnazisti úspešní na poli vedy a techniky

       
Študenti krompašského gymnázia, ktorého zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, bodovali na Festivale vedy a techniky AMAVET, kde za svoje práce získali viacero ocenení. Festival sa konal začiatkom novembra v Bratislave pod záštitou prof. Douglasa Dean Osheroffa, držiteľa Nobelovej ceny za fyziku. Podujatie je súťažnou prehliadkou vedecko – technických projektov a výskumných prác mladých bádateľov.
 
13.08.2012

Majstrovstvá Európy v shuttlecocku začali na Gymnáziu v Kráľovskom Chlmci

       
Piate majstrovstvá Európy v shuttlecocku budú 13. – 16. augusta 2012 v Kráľovskom Chlmci. V športovom areáli tamojšieho gymnázia bude zápoliť sto športovcov z desiatich európskych krajín (Fínsko, Nemecko, Maďarsko, Bulharsko, Slovinsko, Francúzsko, Rakúsko, Grécko, Poľsko, Slovensko). Majstrovstvá sa konajú pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu s finančným prispením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Organizačne ich pripravilo Gymnázium a Mesto Kráľovský Chlmec.
 
29.06.2012

Úspechom boli centrá odborného vzdelávania, problémom málo žiakov

       
Školský rok 2011/2012 sa v piatok 29. júna skončí na 66 školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja. Prázdniny začnú pre takmer 32 tisíc študentov a 3500 zamestnancov 19 gymnázií, 2 konzervatórií, 2 spojených škôl a 43 stredných odborných škôl (6 obchodných akadémií, 2 hotelových akadémií, 6 stredných priemyselných škôl, 4 stredných zdravotníckych škôl, 1 školy úžitkového výtvarníctva a 24 stredných odborných škôl - bývalých učilíšť a združených stredných škôl).
 
28.06.2012

Mladí Rómovia získali v Kecerovciach prvé výučné listy

       
Prvých 32 vysvedčení o záverečnej skúške a výučné listy odovzdali dnes v Kecerovciach absolventom učebného odboru výroba konfekcie a stavebná výroba na vysunutom pracovisku Strednej odbornej školy technickej na Kukučínovej ulici v Košiciach. Elokované pracovisko košickej školy vzniklo v spolupráci s obcou, aby umožnilo získať vzdelanie rómskym dievčatám a chlapcom priamo v mieste ich bydliska.
 

 

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2021 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.