Vo Via Luxe oslavovali hneď dvojité jubileum

Zažili rakúsko-uhorskú monarchiu, obe svetové vojny a dožili sa nového milénia. Úctyhodného veku 103 rokov sa dožili hneď dve jubilantky z Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Via Lux v košickej Barci.

Slávnostné posadenieMilej príležitosti osláv jubilea sa zúčastnil aj riaditeľ KSK Ondrej Bernát a vedúca odboru sociálnych vecí a zdravotníctva Zuzana Jusková. "Je radosť vidieť, keď sa človek dožije takého krásneho veku. Teší ma to o to viac, že obe oslávenkyne sú šťastné v zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK a podľa ich úsmevov súdim, že sú veľmi spokojné," povedal Ondrej Bernát.

OslávenkyneMária Terifajová sa narodila 30. júla 1911 a svoj život zasvätila vzdelávaniu, učila najmenších školákov. Záujem o vzdelanie jej zostal, keďže ešte aj dnes veľa číta a to dokonca bez okuliarov. Druhá jubilantka, Mária Zaffiryová, sa narodila 7. septembra 1911 a pracovala ako spojovateľka na pošte. Aj ona je ešte vždy plná energie a záujmu o spoločenské dianie. Ani jedna však nepozná recept na dlhovekosť. Doporučujú však striedmy životný štýl bez alkoholu a fajčenia, životný elán zas pomôže udržať stretávanie sa s mladými ľuďmi.

 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 26.09.2014 06:00
Upravené: 12.03.2017 16:34

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001