Študenti zo Zemplína diskutovali s predsedom Košického samosprávneho kraja

Pri príležitosti Dňa študentstva zorganizoval Košický samosprávny kraj (KSK) sériu diskusií so študentmi stredných škôl. Prvá sa konala v Michalovciach a zúčastnili sa jej študenti z Gymnázia Pavla Horova, Gymnázia Ľudovíta Štúra a Gymnázia v Sobranciach.

Diskusia so študentmi v Michalovciach17. november poznáme ako Deň boja za slobodu a demokraciu, aj ako Deň študentstva. Košický samosprávny kraj si tento deň pripomína nielen počas jedného dňa, ale počas celého mesiaca. Aj preto zorganizoval pre študentov stredných škôl sériu diskusií s predsedom Košického samosprávneho kraja a vzácnymi hosťami. Diskusie v Michalovciach sa zúčastnil aj výkonný riaditeľ Košice IT Valley Pavol Mirossay.

Predmetom diskusie bolo motivovať študentov, ukázať im príklady úspešných mladých ľudí, možnosti štúdia a ďalšieho uplatnenia v regióne.

„Študentom sme chceli ukázať, že na východe máme dostatok pracovných príležitostí, ako aj kvalitných škôl, ktoré im dokážu poskytnúť to najlepšie vzdelanie. Našim cieľom je, aby po skončení školy nemuseli za prácou odchádzať do zahraničia, alebo ak odídu, aby sa vrátili. Aj dnes sa totiž stretávame s nedostatkom ľudí v rôznych firmách a na rôznych pozíciách. Teší ma, že študenti sa do diskusie aktívne zapájali a verím, že si z nej odniesli čo najviac pozitívnych tém,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Diskusia so študentmi v MichalovciachRastislav Trnka je v súčasnosti najmladším predsedom samosprávneho kraja na Slovensku. V diskusii prezradil študentom, ako vyzerá jeho bežný pracovný deň, čím chcel byť, keď bol ešte na základnej škole, aj to, aké sú priority kraja v rozhýbaní stredného školstva.

Príkladom úspešného mladého človeka je aj Pavol Mirossay. Už ako 20 ročný pracoval v oblasti marketingu, neskôr bol projektovým manažérom a dnes je výkonným riaditeľom jedného z najväčších zamestnávateľov na východe, združenia Košice IT Valley. Študentom porozprával aj to, aká bola jeho cesta za úspechom.

„Diskusia bola veľmi prospešná, študenti sa zaujímali o to, ako sa bude vyvíjať náš kraj, kam bude smerovať. Vnímam to preto pozitívne, pretože ak sa pýtali, zaujíma ich verejné dianie, čo znamená, že budú chcieť niečo zmeniť a že budú chcieť na sebe pracovať. Zorganizovanie takejto diskusie vítam aj zo strany predsedu KSK, pretože takýmto spôsobom chce byť bližšie k študentom,“ uviedol Pavol Mirossay.

Diskusia so študentmi v MichalovciachĎalšia takáto diskusia so študentmi sa uskutoční v Spišskej Novej Vsi v utorok, 27. novembra, kde okrem predsedu KSK bude hosťom zakladateľ a majiteľ marketingovej spoločnosti Promiseo Peter Šoltés. Posledná, tretia diskusia sa bude konať v piatok, 30. novembra v Tabačke Kulturfabrik v Košiciach a zúčastní sa jej Rastislav Trnka, Pavol Mirossay aj Peter Šoltés.

Autor/zdroj: JUDr. Anna Činčárová
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 22.11.2018 09:00
Upravené: 18.01.2019 11:32

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Savoro palo COVID-19 Tájékoztató oldal a koronavírusról