Záhrada moldavského múzea súčasťou expozície

Múzeum v Moldave nad Bodvou sa špecializuje na expozíciu etnografického charakteru. Nachádzajú sa tu ukážky predmetov a listín remeselných cechov, pričom na nádvorí je možné oboznámiť sa s rôznym roľníckym náradím, súčasťou múzea je aj funkčná kováčska dielňa. Budova disponuje aj nádvorím, ktoré však nebolo vhodne upravené a nebolo ho možné využívať na žiadne spoločenské aktivity.

Revitalizáciou nádvoria múzeum získalo priestor na rôzne aktivity pre širší počet návštevníkov. V rámci projektu došlo k estetizácii a výsadby okrasných drevín a ďalších rastlín na dvore múzea, postaveniu replík tradičných pecí na pečenie chleba a varenie lekváru.

Počas kultúrno-spoločenských podujatí so zameraním na tradičnú kultúru, prípadne pri návšteve väčšej skupiny návštevníkov bude možné priamo vyskúšať si tradičné recepty pre miesenie chleba a jeho upečenie v replike tradičnej pece.

K jesenným obľúbeným podujatiam sa zaradí aj varenie slivkového lekváru, čo bude ďalšou novinkou návratu k tradíciám. Časom sa v záhrade vytvorí aj náučná zóna, kde bude pestované obilie, ktoré sa napr. zomelie v žarnove, ako tradičnom spôsobe úpravy pred použitím v kuchyni.

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil:
Vytvorené: 24.07.2013 13:34
Upravené: 24.07.2013 13:34

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Basic Information in Help of Ukraine ISO 27001