Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Niektoré úseky ciest sú stále uzavreté

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

Horský priechod Súľová na ceste II/533 je už sprejazdnený, v jednom jazdnom pruhu je prejazdný aj úsek Spišský Štvrtok – Hrabušice na ceste III/53614. Cesta medzi Malou Lodinou a Ružínom III/5479 je sprejazdnená v oboch smeroch.

Na Spiši bola nasadená snehová fréza na sprejazdňovanie a rozširovanie úsekov od Hnilca smerom na rožňavskú stranu. Okrem posýpacích vozidiel Správy ciest KSK vypomáhajú pri odstraňovaní snehu aj zmluvné traktory.

„Problémy ešte stále pretrvávajú na úsekoch, ktoré prechádzajú cez lesy, pretože pod ťarchou mokrého snehu sa stromy prehýbajú a padajú na vozovku. Tieto úseky neustále monitorujeme za pomoci hasičov, niektorých starostov, ktorí sú nám tiež nápomocní pri získavaní informácií, ale aj s pomocou vodičov eurobusu a polície,“ hovorí technicko – prevádzková námestníčka riaditeľa správy ciest KSK Zuzana Fejesová.

Predpoveď počasia už síce nepredvída sneženie, ale v noci sa má citeľne ochladiť a z tohto dôvodu do rána cestári očakávajú celoplošnú poľadovicu.

„Najväčšie problémy nám nespôsobuje príroda, pretože s tou sa vieme vysporiadať. Problémom sú nedisciplinovaní vodiči, ktorí napriek tomu, že by mali prispôsobovať jazdu stavu a povahe vozovky, aj svojim schopnostiam, vyberú sa na taký úsek, o ktorom vopred vedia, že ho nezvládnu,“ dodáva Zuzana Fejesová.

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2022 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.