Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

PaedDr. Ján Gáll

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

PaedDr. Ján GállJán Gáll sa narodil v roku 1987 v Košiciach. Je rodákom z Rozhanoviec, kde navštevoval aj základnú školu. Keďže ho polytechnický odbor na strednej škole nebavil, po maturite sa vydal na inú cestu. Vyštudoval filozofiu a históriu na Pedagogickej fakulte Katolíckej Univerzity v Ružomberku, kde získal aj doktorát. Po skončení univerzity začal pracovať ako učiteľ na základnej škole Drábova 3 v Košiciach. Počas svojho pôsobenia v školstve dosiahol spolu so svojimi žiakmi viaceré významné ocenenia. V roku 2015 získal cenu za prínos v detskej výtvarnej tvorbe Mesta Košice. V roku 2017 bol jeho projekt Čaviarnička Drabka, ktorý vytvoril spoločne so žiackou školskou radou, ocenený prvým miestom v rámci základných škôl na veľtrhu vzdelávania. V máji 2018 sa stal najobľúbenejším učiteľom Slovenska a odvtedy je nositeľom titulu Zlatý Amos. Popri svojej pedagogickej činnosti sa zaoberá aj výtvarným umením. Vo svojej umeleckej činnosti sa venuje grafike, kresbe, spracovaniu dreva  a predovšetkým maľbe. Charakteristickou črtou jeho tvorby je odvážne používanie farby. Je typickým expresionistom, ktorý svoje pocity a vášne vyjadruje pomocou farieb. Témy jeho diel sú rôzne, no jeho devízou sú predovšetkým stručne poňaté figuratívne motívy, vystihujúce jednotlivé odtiene ľudskej bytosti. Osobitnú tému predstavujú zátišia, mestské uličky či sakrálna tematika. V roku 2013 sa stal víťazom postupovej výtvarnej súťaže Košická paleta a v roku 2016 získal jeho obraz cenu na celoslovenskej súťaži Výtvarné spektrum. Pravidelne sa zúčastňuje na medzinárodných plenéroch a sympóziách. Ako umelec sa predstavil na dvanástich samostatných  a asi štyridsiatich  kolektívnych výstavách doma aj v zahraničí.

Ako sám hovorí, na deťoch si najviac váži úprimnosť a na škole ho baví, že je každý deň iná. Jeho ateliér je preňho miesto, kde si môže oddýchnuť a nechať pracovné povinnosti za jeho dverami.

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2020 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.