Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Balada o láske, vzťahoch aj diskriminácii

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

"Chceme ukázať a trošku upozorniť na nebezpečenstvá, ktoré číhajú na mládež, napríklad drogy. Ďalším akcentom, ktorý trápi našu spoločnosť, je bariéra medzi rómskou minoritou a majoritou. A to sa týka aj mladých ľudí, keď sa napríklad mladý Róm zamiluje do nerómky," priblížil hru riaditeľ Karel Adam. Podľa neho v 21. storočí by sa táto diskriminácia mala odbúravať. Hra je podľa neho zaujímavá tým, že aj hudbu poňali autori v modernom štýle. "Sú to nádherné piesne, sprievod je tradičný rómsky - cimbal, kontrabas, viola, husle a gitara, ktorá vytvára modernú hudbu," dodal Adam.


Piesne napísal Ondrej Ferko. "Piesne som tvoril dlhší čas, čerpal som námety zo života, nás Rómov, ale aj nerómov. Vyjadrujú bežný život - láska, tragédia, smiech, plač, všetko, čo k životu patrí." Texty písal spolu so svojím bratom Jozefom, ktorý je autorom scenára. "Verím, že sa to bude páčiť každému, je tam celý život, ako funguje bežný človek," povedal Jozef Ferko.
Podľa riaditeľa Romathanu je hra parafrázou na známu Baladu o zlodejovi koní, ale v modernejšom štýle. "Upozorňujeme, že nie peniaze a mamona sú dôležité, ale láska k rodine, blížnym, toto vypichujeme na záver inscenácie."
Premiéra novej hry je naplánovaná na piatok 26. júna v Historickej radnici na Hlavnej ulici v Košiciach o 18.00 hodine.

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2022 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.