Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Rozprávka o Čertovi a Kači v celkom nových šatách

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

Hra Petronely Dušovej vychádza zo známej českej rozprávky Boženy Němcovej, ktorá už bola mnohokrát spracovaná divadelne, operne a aj filmovo. Košické spracovanie prináša nový pohľad na známu rozprávku ako na večný mužsko-ženský alebo žensko-mužský konflikt s humornou nadsázkou.

Deti sa zoznámia s hádavou a papuľnatou Kačou, ktorá by sa iba zabávala a najradšej zo všetkého stále tancovala. Ale s neupravenou a zafúľanou dievčinou nikto tancovať nechce. Kača je však tancom natoľko posadnutá, že sa rozhodne tancovať hoc aj s čertom. A čuduj sa svete, ten sa zjaví ako skvelý pánko a tanečník. Avšak, keď chce čert odísť, odrazu sa mu na krk zavesí Kača a nechce ho pustiť. Čertovi tak nezostáva nič iné, len sa do Pekla vrátiť aj s Kačou. No aj v Pekle by Kača najradšej rozkazovala a zabávala sa, a tak ju čert musí odniesť späť. Oslobodí ju valach Miško, ktorý ju vezme z pliec čerta.

„Vybrala som si rozprávku Čert a Kača, ktorú som upravila a napísala pre dvoch hercov,“ uviedla režisérka Petronela Dušová. „Som rada, že herci s ktorými mám možnosť pracovať sú hraví, tvoriví, otvorení novým formám a sú pre mňa zdrojom inšpirácie.“

„Teší nás, že náš repertoár obohatí ďalšia klasická rozprávka, aj keď je trochu zmodernizovaná pre 21. storočie a veríme, že si nájde cestu k divákovi,“ dodáva umelecký šéf divadla Ivan Sogel.

K umeleckému zážitku dopomáha aj skvelá hudba známeho košického hudobného skladateľa Mariána Čekovského, ktorú nahrali Kandráčovci. Inscenácia s výtvarným riešením Miroslava Dušu vychádzajúceho z ľudových motívov sa stane súčasťou repertoáru a diváci si ju budú môcť pozrieť v pravidelných reprízach.

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2021 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.