Regionálny rozvoj - komentáre

09.10.2014

Zlodej kričí, chyťte zlodeja?

       
V relatívne krátkom čase posledných dvoch týždňov som v médiách zachytil dve vážne výzvy kritizujúce nefunkčnosť súčasného ekonomického systému, trhového hospodárstva alebo kapitalizmu. Prvou bolo varovanie Svetovej banky, že čelíme globálnej kríze zamestnanosti a druhou výzva dvoch čelných predstaviteľov holdingu E. L. Rothschilda k budovaniu uvedomelého, morálneho a inkluzívneho kapitalizmu. Čo sa deje, keď organizácie zriadené svetovými finančnými elitami kritizujú systém, ktorý dopomohol týmto finančným elitám k ich súčasnému obrovskému bohatstvu?
 
07.10.2014

Šetriť alebo nešetriť?

       
Ak by ste mi donedávna položili túto otázku, asi by som sa jednoznačne priklonil k šetreniu. Otázne však je, či je táto otázka položená správne. Nie je dôležitý aj spôsob šetrenia a míňania?
 
04.07.2014

Prečo potrebujeme sociálny štát?

       
Hoci pojem sociálny štát nemá v rámci politickej filozofie ustálenú definíciu, v súčasnosti je, často aj zásluhou médií, chápaný skôr ako prerozdeľovací systém sociálnych dávok, čo pri rastúcej spoločenskej averzii voči poberateľom „bezprácnych“ dávok najmä z radov rómskej menšiny, môže vyvolávať aj pocity jeho nepotrebnosti pre majoritnú časť obyvateľstva.
 
12.12.2013

Potreba orientácie na výsledky

       
Výsledky volieb do VÚC 2013 potvrdili skutočnosť, ktorú niektorí z nás tušili už dávno a síce, že medzi voličmi a politikmi neustále narastá priepasť nedôvery. Podľa môjho názoru je to dôsledok toho, že politiky na národnej, regionálnej alebo miestnej úrovni sa stále viac vzďaľujú aktuálnym a akútnym potrebám priemerného alebo bežného človeka. Prečo je to tak, alebo čo je predpokladanou príčinou tohto nepriaznivého trendu?
 
26.11.2013

Nerozumiem, asi som ovca

       
V poslednej dobe nadobúdam stále intenzívnejší pocit, že asi som ovca. Naposledy som mal ten pocit pri komentovaní výsledkov druhého kola volieb do VÚC v Košickom kraji v médiách. Priznávam bez mučenia, že nerozumiem obsahu pojmov pravica a pravicová politika, s ktorými médiá s obľubou operujú. Nerozumiem, ako môže pravicový kandidát vyhlásiť, že pri 5,7 percenta získaných hlasov všetkých voličov sa mu podarilo zjednotiť pravicu v Košickom kraji, nerozumiem, ako môže ísť pravicový kandidát do volieb s ľavicovo orientovaným programom zameraným na riešenie nezamestnanosti a chudoby a získať hlasy pravicového voliča, nerozumiem, asi som ovca.
 
Strana: [1]  [2]  [3]  [4] 

Autor/zdroj: Archív KSK
Zverejnil: Ing. Peter Kupčík
Vytvorené: 11.09.2013 12:42
Upravené: 11.09.2013 12:43

Udalosti

Zobraziť všetky udalosti

Knihy na dosah Via Carpatia