Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Prezident SR diskutoval so županom aj o decentralizácii krajov

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

„Nie je veľkým prekvapením, že sa opakujú otázky, ako sú cesty. Pán župan spomínal, že viac ako 600 kilometrov ciest 2. a 3. triedy, ktoré majú v správe, sú v nevyhovujúcom až katastrofálnom stave, do ktorých treba investovať,“ povedal Kiska.

Okrem toho bola predmetom diskusie aj chýbajúca spolupráca s vládou. „Často vidieť aj z analýz v tlači, že dochádza k politikárčeniu aj v tomto smere. Že starostovia z vládnej strany dostávajú podstatne väčšie balíky peňazí na riešenie nezamestnanosti, že výjazdy vlády do jednotlivých regiónov sú tým charakteristické, že primátori a starostovia z koalície sú tam veľmi vítaní, nezávislí alebo z opozície dostávajú tých peňazí veľmi málo. Veľmi ma mrzí, že dochádza k takému politikárčeniu a nespolupráci aj v prípade napríklad župy,“ dodal prezident.

Podľa predsedu Košického samosprávneho kraja s hlavou štátu našli spoločnú reč aj v otázke decentralizácie samosprávnych krajov. „Musí byť jasne definované, čo vie efektívne robiť štát, čo mestá a obce a podľa toho nastaviť kompetenčnú politiku. Nemôže to fungovať tak, že v niektorých otázkach nie je jasné, kto je za ne zodpovedný. Občania potom vinia všetkých a dochádza k presunom voličov aj k extrémistickým stranám. Musíme začať riešiť konkrétne problémy v oblasti regionálnej dopravy, sociálnej oblasti a budovania sociálnych podnikov a nezamestnanosti. Kraj má čo ponúknuť, musíme však mať rozviazané ruky,“ povedal Trnka.

K výjazdovým rokovaniam vlády župan spomenul, že vláda na ne nepozýva predstaviteľov niektorých samosprávnych krajov. „Myslím, že sme tu všetci pre občanov a nie, aby sme na takýchto pracovných fórach robili politiku,“ dodal župan.

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2019 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.