Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Biela kocka 2 pre Východoslovenskú galériu v Košiciach

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

Ocenenie získali štyri projekty, ktoré sa uskutočnili vo Východoslovenskej galérii Košice (VSG) v Košiciach.
„Sme veľmi radi, že naša činnosť je reflektovaná nielen laickou, ale aj odbornou verejnosťou. Štyri individuálne ocenenia dokazujú, že VSG je profesionálnou a slobodnou platformou. Podnecujeme realizáciu takých aktivít, ktoré svojou kvalitou prekračujú regionálny štandard a nestratia sa v európskej umeleckej konkurencii. Budujeme pevné profesionálne a zároveň ľudské vzťahy s umelcami, odborníkmi a inštitúciami, ale aj vo vnútri kolektívu. Toto je cesta, ako chceme našou prácou osloviť čo najširšie publikum, pretože veríme, že umenie kultivuje cez jednotlivca celú spoločnosť,“ uviedla riaditeľka VSG Dorota Kenderová.

„Veľmi nás teší aktivita Východoslovenskej galérie Košice, ktorá patrí do zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja. Ocenenia, ktoré získala, je záväzkom ale aj potvrdením jej doterajšej snahy. Veríme, že bude motiváciou aj pre ostatné zariadenia, nakoľko Biela kocka 2 je prestížnym ocenením odborníkov, ktorí sa venujú profesionálnej galerijnej činnosti,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Ocenené projekty, ktoré vznikli na pôde Východoslovenskej galérie:

Rada galérií Slovenska (RGS) združuje zbierkotvorné galérie na Slovensku, vyhlasuje ocenenie udeľované odborníkom za prínos v oblasti galerijných činností podľa kategórií. Do súťaže sa prihlasujú galérie, ktoré sú členmi RGS, ale aj nezávislé a súkromné galérie a kultúrne centrá s profesionálnymi aktivitami v oblasti vizuálneho umenia.

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2020 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.