Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Poďte šantiť s vláčikmi na dopravnej priemyslovke!

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

Na malom priestore môžete vidieť históriu aj súčasnosť vlakovej doprav a jej rozmanitosť. Na koľajisku sa denne predstaví približne 20 vlakových súprav z klubových aj súkromných zbierok, ktoré sa budú v priebehu týždňa obmieňať. Každý deň je venovaný inej téme. V pondelok potiahnu vagóny parné lokomotívy, v utorok dízlové. V stredu sa odprezentujú elektrické rušne, vo štvrtok to bude rôznorodosť z našich tratí. Piatok je venovaný spomienke na zakladateľa klubu Edmunda Kažimíra, zanieteného zberateľa železničných modelov.

Ranné obdobie železníc bude predstavovať historická súprava ťahaná rušňom Saxonia, ktorej reálna predloha vznikla pred 179 rokmi v Nemecku a mala charakteristický tvar prvých lokomotív. Verejnosť bezpochyby zaujmú aj zástupcovia súčasnej éry, vlak súkromného dopravcu RegioJet, alebo moderná súprava Českých dráh, známa pod obchodnou značkou Railjet, ktorú škole darovala Železničná spoločnosť Slovensko a ktorá bežne jazdí aj naopak – teda s rušňom vzadu (koncepcia push-pull).

Na svoje si určite prídu najmä deti, ktoré sa nemusia len pasívne prizerať, ale môžu si s vláčikmi aj zašantiť - ako výpravcovia sa môžu zapojiť do riadenia síce iba modelovej, ale predsa len železničnej prevádzky. Vstup pre verejnosť je voľný.

 

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2021 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.