Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Týždeň dobrovoľníctva – aj takto sa dá meniť náš kraj k lepšiemu

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

Týždeň dobrovoľníctva trvá od 16. do 22. septembra. Záujemcovia sa môžu zapojiť do širokej škály dobrovoľníckych aktivít z rôznych oblastí. V Košickom kraji projekt organizuje a koordinuje Dobrovoľnícke centrum Košického kraja (DCKK). „Do programu sú zapojené najmä environmentálne a sociálne aktivity,“ hovorí predsedníčka DCKK Dominika Hradiská.

Tu nájdete aktuálnu ponuku možností ako pomôcť a kde priložiť ruku k dielu a kontakty na organizácie a ľudí, ktorí aktivitu organizujú. Pokiaľ sa rozhodnete pre dobrovoľnícku pomoc, je na vás, či pôjdete sami, alebo s kolegami, spolužiakmi, priateľmi. V ponuke si nájdete hromadné aj individuálne aktivity.


Dobrovoľníci si môžu vybrať, či chcú ísť pomôcť klientom v domovoch sociálnych služieb, zvieratám v útulkoch, či chcú pomôcť čistiť okolie jazier, sídlisk, či rekreačných oblastí. „Teší nás, že sa zapojili organizácie z celého kraja, menších miest, či obcí.“

Pre tých, ktorí vedia, že by radi pomáhali, ale vôbec netušia, k akej oblasti majú blízko, je počas celého týždňa nachystaná paleta dní otvorených dverí a workshopov v organizáciách. Znamená to, že dobrovoľník síce nepríde aktívne organizácií pomôcť, ale skôr sa pozrieť, ako fungujú, akých dobrovoľníkov potrebujú a možno sa rozhodne im pomáhať dlhodobo.

Hlavným partnerom Týždňa dobrovoľníctva je Košický samosprávny kraj, vďaka ktorého podpore je možné tento projekt zrealizovať. Aktivity tohto týždňa sú podporené aj z grantového systému Mesta Košice DAMKO.

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2020 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.