Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Dosky 2015 – divadelné ocenenie aj pre Tháliu

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

V ankete hlasovalo 39 kritikov z celého Slovenska, medzi nominantmi v kategórii Najlepší mužský herecký výkon bol napríklad aj Robo Roth.

„Pre nás je to veľká česť a veľké šťastie dostať sa do špičky slovenských divadiel. Síce ocenenie patrí Tomášovi, v divadelníctve to znamená úspech pre celý súbor. Je to ocenenie pre všetku tu námahu, ktorú sme investovali do reformy divadla Thália od mája 2011, keď som sa dostal na čelo divadla. Téma, hra a súbor sa dostali do ideálnej konštelácie. Napriek priazni šťasteny je to výsledok systematickej práce zamestnancov. Sme veľmi šťastní a motivovaní do všedných dní pri vytváraní nových kvalitných predstavení pre našich návštevníkov ,“ uviedol riaditeľ divadla Thália Jozsef Czajlík.

Dielo Spiatočka je veľmi výstižnou správou o živote človeka. Na žiadosť divadla autor adaptoval túto inscenáciu na košické pomery. Narážajúc na ikonického spisovateľa Košíc Sándora Máraiho nesie podnadpis – Spoveď (biedneho) mešťana. Hra sprevádza hlavného hrdinu Zsolta Vidru v 14-tich obrazoch ako prototyp večne porazeného človeka. Zvláštnosťou tejto hry je to, že príbeh hrdinu sa vyvíja spätne – od smrti k jeho narodeniu. Z počiatočných rokov 21. storočia sa dostávame až k 50-tym rokom minulého storočia. Šesťdesiat rokov spoločnosti sa odzrkadľuje na živote Zsolta Vidru zloženom z drobných radostí a veľkých zlyhaní. Pre hru sú typické dynamické dialógy, bolestivo presne vykreslené situácie, ostré vyjadrenia, kruté charakteristiky a čierny humor.

Anketu Dosky - Divadelné ocenenia sezóny vyhlasuje Asociácia súčasného divadla v spolupráci so Slovenským centrom AICT - Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov.

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2021 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.