Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Vaše otázky, názory a návrhy k tvorbe Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja KSK

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

V občianskej spoločnosti verejnosť moc síce nevykonáva, ale ju môže kontrolovať. Má právo na verejnú diskusiu, napríklad formou vytvorenia diskusného priestoru. A práve k vytvoreniu takéhoto diskusného priestoru slúži aj táto stránka.

Problematika zapojenia obyvateľov (občianska participácia) je veľmi rozsiahlou kapitolou spoločenského života. Je súčasťou demokracie a zároveň každodenného života človeka – obyvateľa kraja. Je to stratégia, podľa ktorej aj „nezapojení“ majú možnosť rozhodovať o dianí. Vyjadruje silu, ktorá umožňuje obyvateľovi nebyť vylúčený z politických a ekonomických procesov. Je to praxou overený efektívny prostriedok riešenia rôznych problémov a tvorby rozhodnutí vo verejnej správe. Otázka zapojenia alebo nezapojenia sa je však vždy na slobodnom rozhodnutí toho ktorého obyvateľa. Mnohí sa nikdy nepokúsili prispieť k riešeniu problémov, ktoré sa týkajú aj ich samotných. Iní sa aktívne podieľajú na verejných rozhodnutiach v ich obci alebo meste, alebo aj na regionálnej, národnej či medzinárodnej úrovni.

Pre všetkých obyvateľov kraja, ktorí cítia potrebu zapojiť sa do prípravy a tvorby Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja Košického samosprávneho kraja na obdobie 2016 – 2022 ponúkame tento virtuálny priestor.

Svoje otázky, návrhy, námety, pripomienky alebo tipy na zlepšenie môžete poslať e-mailom na  melinda.sasakova@vucke.sk

alebo vyplnením elektronického formulára:

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Titul, meno a priezvisko:

Adresa:

E-mail:

Tel. číslo:


 Prosím prepíšte text z obrázku, systém nerozlišuje malé a veľké písmená.

 

Koniec obsahu.


ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2009-2021 Košický samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.